Ziemista cera – czyli jaka? Kilka słów o tym, jak odzyskać zdrowy blask

3182
0
Udostępnij:
ziemista-cera-czyli-jaka-kilka-slow-o-tym-jak-odzyskac-zdrowy-blask

Jeżeli przeglądając się w lustrze zauważasz, że Twoja twarz wygląda na szarą i zmęczoną, może to świadczyć zarówno o jakimś problemie zdrowotnym, jak i o nienajlepszej kondycji psychicznej. Stres często powoduje tzw. ziemistość cery. Jak ją rozpoznać i jak poprawić stan i koloryt skóry?

Ziemista cera, czyli właściwie jaka?

Możesz nie od razu zauważyć, że Twoja skóra przybrała inny odcień. Jeżeli jesteś długotrwale pod wpływem stresu, ziemista cera pojawia się stopniowo. Najpierw zauważasz jedynie, że Twoja twarz wygląda na bardziej zmęczoną. Czasami też pojawiają się na niej drobne wypryski, które trudniej niż zwykle dają się usunąć i nawet Twoje sprawdzone sposoby na niedoskonałości skóry nie zdają egzaminu. Wszystko to wskazuje, że źródłem problemu jest przemęczenie i nerwowy tryb życia.

Ziemista cera – przyczyny

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się przygotowywać do trudnego egzaminu, ważnej randki czy decydującego spotkania. Tuż przed takim wydarzeniem odkrywasz zazwyczaj na twarzy wypryski, a cera nagle traci świeżość i blask. Zmiana koloru z brzoskwiniowej na lekko poszarzałą świadczy właśnie o ziemistości cery. Najczęściej towarzyszy jej również łamliwość i wypadanie włosów. U niektórych osób włosy matowieją lub nadmiernie siwieją. Są to typowe objawy stresu, który niestety najszybciej widoczny staje się właśnie na twarzy.

Ziemista cera: SOS dla skóry

Cera ziemista jest wprawdzie trudniejsza w pielęgnacji – nie oznacza to jednak, że nie możesz nic zrobić dla poprawy jej kondycji i wyglądu. Przede wszystkim otocz ją szczególną opieką. Częściej ją oczyszczaj, zafunduj jej dokładny, delikatny peeling. Dbaj też o miejsca zmienione chorobowo. Wypryski smaruj specjalną maścią na zmiany skórne. Warto też zaopatrzyć się w specyfiki antybakteryjne dla cery z problemami. Pamiętaj, że ziemista cera wymaga szczególnej troski i nieco wysiłku, aby przywrócić jej dawną kondycję.

Kosmetyki na pomoc ziemistej cerze

Jeżeli zmagasz się z niedoskonałościami skóry, pomocne będą kosmetyki antybakteryjne, zarówno te do codziennej pielęgnacji twarzy, jak i do makijażu. Jeżeli chcesz w krótkim czasie poprawić kondycję skóry, zaopatrz się w dobre serum takie jak np. Sesderma C-VIT, Antiox, Liposomal Serum czy Aurga Flavo-c – które intensywnie odżywi i odświeży cerę, dodatkowo ją delikatnie rozjaśniając. Można również spróbować użyć skoncentrowanych specyfików przeciw starzeniu skóry jak Synchrovit C – czysta witamina C + SOD + Cynk, który zawiera m.in. cynk, opóźniający procesy starzenia i regenerujący skórę, paznokcie i włosy. W codziennej pielęgnacji ważne będą składniki odżywcze i witaminy zawarte w kremach rozświetlających typu  SVR Hydracid C20, które w naturalny sposób odmładzają cerę.

Makijaż przy cerze ziemistej

Ziemista cera pozbawiona jest blasku, więc aby choć chwilowo go przywrócić, warto użyć odpowiedniego podkładu, (np. rozświetlającego, który jednocześnie zakamufluje drobne niedoskonałości). Cera ziemista może zostać skutecznie ukryta również pod odpowiednią bazą pod makijaż. Baza w kolorze brzoskwiniowym poprawia jej kolor i dodaje blasku. Jednak nawet najlepsze kosmetyki są rozwiązaniem chwilowym. Aby na stałe poprawić wygląd twarzy, konieczne jest wyeliminowanie przyczyn takiego stanu rzeczy.

Złość piękności szkodzi

Stare powiedzenie nie jest tylko czczą gadaniną. Wszystkie kłopoty i zmartwienia odbijają się na naszej skórze – dlatego, jeśli Twoim problemem jest pozbawiona witalności, ziemista cera, przede wszystkim zadbaj o swoją kondycję psychiczną. Postaraj się wyeliminować przyczyny stresu, a jeżeli jest to niemożliwe, spróbuj znaleźć skuteczny sposób na radzenie sobie z codziennymi sprawami. Czasami zamiast drogich kosmetyków warto zainwestować w relaksujący masaż czy zajęcia jogi, które mogą okazać się skuteczniejsze niż nawet najdroższe kremy.

Ziemista cera? Ruch najlepszym kosmetykiem!

Dla poprawy własnego samopoczucia i wyglądu warto spróbować zmienić nieco swoje podejście do życia. Czasami trudno jest pozbyć się źródeł stresu, ale można spróbować trochę mniej przejmować się wszystkimi problemami i otaczać się pozytywnie nastawionymi ludźmi. Dobrze jest również zażywać więcej ruchu. Mogą to być zajęcia sportowe, basen, Tai Chi czy zwykły spacer po męczącym dniu. Ważne, żeby chociaż na chwilę wyrwać się z codziennego kieratu i pooddychać świeżym powietrzem. Być może dzięki temu nabierzesz nieco dystansu i łatwiej będzie Ci sprostać codziennym wyzwaniom. Tą zmianę szybko zauważysz na swojej cerze.

Udostępnij: