Zaburzenia erekcji w młodym wieku – wstydliwy, ale ważny problem

869
0
Udostępnij:
zaburzenia-erekcji-w-mlodym-wieku-wstydliwy-ale-wazny-problem

Problemy z potencją najczęściej dotykają mężczyzn po 40. roku życia. Jednak ta dolegliwość coraz częściej dotyczy również młodych mężczyzn. Zaburzenia erekcji w młodym wieku to dla wielu mężczyzn wstydliwy temat. Podpowiadamy, jak sobie z nim poradzić.

Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn

W społeczeństwie panuje mylne przekonanie, że problemy z potencją nie dotyczą młodych mężczyzn. Choć ta dolegliwość najczęściej spotyka mężczyzn po 40-tce, nie oznacza to, że nie borykają się z nim młodzi mężczyźni.

Coraz częściej zaburzenia erekcji występują u młodych mężczyzn, którzy nie ukończyli nawet 27. roku życia. Co może być powodem takiego stanu?

Przyczyna często leży w głowie

Do tej pory każde zbliżenie zachodziło bez problemów, ale mimo młodego wieku od pewnego czasu masz problemy z erekcją? Przyczyny najczęściej można szukać „w głowie”. Czynniki psychologiczne bardzo często wpływają na potencję w młodym wieku, czego wynikiem są zaburzenia erekcji (czytaj również: Problemy z erekcją w młodym wieku – poznaj najczęstsze przyczyny).

Do powodów tej dolegliwości należą przede wszystkim: strach przed niechcianą ciążą, obawy przed zarażeniem HIV, niska samoocena lub obawa przed wyśmianiem ze strony partnerki. Do takich czynników zaliczają się też problemy w związku. Jeśli Ty i Twoja partnerka często się kłócicie, nie ma między Wami porozumienia, odbija się to na Waszym życiu seksualnym. Wpływ na zaburzenia erekcji ma również nuda w łóżku. Jeśli zbliżenie wygląda przeważnie tak samo, może warto nieco poeksperymentować? Być może wtedy zaburzenia erekcji znikną i wszystko wróci do normy.

Zaburzenia erekcji? Zwolnij tempo

To jak żyjesz (praca, dieta, czy brak ruchu), ma ogromny wpływ na Twoje samopoczucie – w tym również na sprawność seksualną. Czynniki związane ze stylem życia wpływają także na potencję. Najczęściej na zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn wpływają: stres, nieodpowiednia dieta, nadmierne spożywanie alkoholu, palenie papierosów, niedobór snu lub intensywna praca.

Zmiana nawyków i stylu życia prawdopodobnie będą wystarczające w poprawie potencji i zlikwidowaniu problemów z zaburzeniem erekcji. Jeśli wystąpiły u Ciebie, zastanów się, które powody Cię dotyczą i co możesz zmienić samodzielnie. Na początek spróbuj lżejszej i zdrowszej diety, przemyśl zmianę pracy i ogranicz papierosy.

Lecz przyczynę – nie skutek

Jeśli zmiana trybu życia nie rozwiązuje Twojego problemu, sprawdź, czy nie dotyczą Cię inne dolegliwości. Brak wzwodu u młodych mężczyzn może być skutkiem takich chorób jak: cukrzyca, choroby układu krążenia, układu moczowego, czy też nerwowego – w pierwszej kolejności należy zająć się właśnie nimi. Skonsultuj problem ze lekarzem, który zleci odpowiednie badania, aby wyeliminować potencjalne dolegliwości.

Jeśli specjalista nie stwierdzi poza zaburzeniami erekcji żadnych innych chorób, problemy z potencją najczęściej leczy się przy pomocy psychoterapii indywidualnej lub partnerskiej z udziałem partnerki.

Jaki wpływ na zaburzenia erekcji mają leki?

Przyczyny można szukać również w lekach przyjmowanych na niektóre choroby. Stosowanie środków na nadciśnienie lub antydepresantów może doprowadzić do problemów z potencją. W takiej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym i znaleźć zamiennik dla takiego leku.

Przede wszystkim jednak, nie wstydź się iść do specjalisty – dla niego to tylko jedna z dziesiątek dolegliwości, którymi zajmuje się na co dzień w swojej pracy zawodowej. Dla własnego komfortu psychicznego możesz wybrać się do lekarza-mężczyzny, z którym łatwiej będzie Ci porozmawiać o swoim problemie.

Udostępnij: