Gdy przedwczesny wytrysk jest problemem – jak przedłużyć stosunek?

721
0
Udostępnij:
gdy-przedwczesny-wytrysk-jest-problemem-jak-przedluzyc-stosunek

Od pewnego czasu nie możecie zgrać się w łóżku? Zanim atmosfera zrobi się naprawdę gorąca, jest już po wszystkim? Przedwczesny wytrysk może skutecznie zepsuć klimat podczas zbliżenia, jednak głowa do góry. Istnieją skuteczne sposoby, które pomogą poradzić sobie z tą przykrą dolegliwością. Poznaj je.

Przedwczesny wytrysk może być dla mężczyzny nie lada problemem. Polscy naukowcy podczas 43. Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego potwierdzili, że z tą dolegliwością boryka się co trzeci mężczyzna. Zdecydowana większość wstydzi się tego problemu przed samym sobą i swoją partnerką. Zastanawiasz się, czy przedwczesny wytrysk da się wyleczyć bez wizyty u lekarza? Oczywiście, że tak!

Często wystarczy kilka systematycznych ćwiczeń i cierpliwość, by ta przykra dolegliwość zniknęła. Dowiedz się, gdzie mogą leżeć przyczyny – w ten sposób łatwiej będzie zrozumieć na czym polega Twój problem i dobrać odpowiednie sposoby leczenia.

Przedwczesny wytrysk – czym jest?

Przedwczesna ejakulacja to jedno z najpopularniejszych zaburzeń seksualnych. Pojawia się niezależnie od woli i znacznie wcześniej, niż powinna: Triki na przedwczesny wytrysk – zestaw ćwiczeń i porad. Często ma miejsce jeszcze przed penetracją lub od razu po niej. Mimo usilnych starań mężczyzna nie jest w stanie nad tym zapanować. To z kolei może prowadzić do braku satysfakcji z życia seksualnego oraz wprowadza stres i frustrację w relacje między partnerami.

W łóżku spiesz się powoli

Jeśli jesteś w okresie dojrzewania lub dopiero zacząłeś współżycie, nie masz czym się przejmować. Przedwczesny wytrysk jest zupełnie normalną fizjologiczną reakcją Twojego organizmu. Dlaczego? Przyczyną takiego stanu jest brak doświadczenia oraz podniecenie już podczas zwykłego zbliżenia się z partnerką. Zdobywając doświadczenie, nauczysz się, jak kontrolować moment wytrysku. Również podczas masturbacji będziesz wiedział, jak postępować z tą dolegliwością. Po jakimś czasie zauważysz, że problem zniknął sam.

Przedwczesny wytrysk u doświadczonych mężczyzn

Sprawa ma się inaczej, jeśli jesteś już doświadczony, a przedwczesny wytrysk pojawił się niespodziewanie i w ostatnim czasie miał miejsce kilka razy. Przyczyn może być kilka.

Oto najczęstsze:

  • zbyt częste myślenie o seksie,
  • zbyt słabe napięcie mięśni zwieraczy cewki moczowej,
  • nadwrażliwa żołądź członka,
  • brak stałej partnerki (co prowadzi do nieregularnego uprawiania seksu oraz braku kontroli nad wytryskiem),
  • zapalenie prostaty,
  • choroby dróg moczowych,
  • stres wywołany problemami prywatnymi lub w pracy.

Aby wykluczyć choroby, które mogą wywoływać przedwczesną ejakulację, wybierz się do urologa, który wykona niezbędne badania. Jeśli okaże się, że poza przedwczesnym wytryskiem nic Ci nie dolega, przyda Ci się pomoc seksuologa, wsparcie partnerki i własne zaangażowanie. Sprawdź poniższe sposoby.

Przedwczesny wytrysk – leczenie dolegliwości w 6 krokach

1. Regularny seks

Im dłuższe przerwy pomiędzy stosunkami, tym większe ryzyko przedwczesnej ejakulacji. Ponadto regularny seks powoduje, że nabierasz pewności siebie, doświadczenia i uczysz się kontrolować własne ciało.

2. Nie unikaj masturbacji

To, że mężczyźni, którzy się onanizują, cierpią na przedwczesną ejakulację podczas standardowego stosunku jest mitem. Może to powodować tylko nałogowy onanizm lub zbyt częste oglądanie pornografii. Masturbacja to świetne „ćwiczenie”, które przygotuje Cię do zbliżenia z partnerką. Gdy poczujesz, że kulminacyjny moment nadchodzi, zrób sobie przerwę i po chwili wróć do działania.

3. Zmień pozycję

Korzystaj z pozycji seksualnych, które opóźniają wytrysk. Bardzo dobrym pomysłem jest np. „kwiat lotosu”, w którym kobieta i mężczyzna siedzą blisko, twarzą do siebie lub odwrócony jeździec, w którym mężczyzna leży, a kobieta kuca tyłem do partnera, z nogami zgiętymi w kolanach.

4. Używaj prezerwatyw

Prezerwatywy to świetna metoda do walki z przedwczesnym wytryskiem. Nieco osłabia doznania i opóźnia ejakulację. Korzystaj z takich, które zostały stworzone z myślą o mężczyznach, którzy mają ten problem. Takie prezerwatywy mają w środku odpowiednie środki, które opóźniają orgazm.

5. Porozmawiaj z nią

Nie bój się takiej rozmowy. Wyjaśnienie sytuacji rozwieje Twoje wątpliwości, zmniejszy frustrację i pozwoli lepiej zrozumieć problem, który dotyczy was obojga.

6. Zapomnij się!

Podczas zbliżenia staraj się odczuć przyjemność z danej chwili i w pierwszej kolejności skoncentruj się na partnerce i zapewnieniu jej satysfakcji – nie tylko dzięki penetracji. To pozwoli Ci przestać się martwić, że coś może pójść nie tak.

Udostępnij: